Prý záchrana planety (a další středověké šílenství)

13. 08. 2019 21:45:15
Je vidět, že klimatické náboženství už opravdu dosahuje vyšší úrovně. Už se o ničem nediskutuje, svatá pravda je jasná.

Včera jsem se vyděsil. Když jsem světu vyjevil myšlenku, že klimatické šílenství je blbost, byl jsem na první dobu ihned osočen, za „šíření poplašné zprávy“. Přátelé a na to je kriminál.

A teď vážně. Opravdu mi to začíná připomínat dobu, kdy věcné argumenty už nikdo nechce slyšet. Popírání zjevené pravdy sdílené soukmenovci je potrestáno. Kriminálem, cenzurou, zadupáním do země. Je vidět, že klimatické náboženství už opravdu dosahuje vyšší úrovně. Už se o ničem nediskutuje, svatá pravda je jasná. A co horšího: popírače čeká likvidace.

Dále jsem byl obviněn z hříchu, že ničím přírodu. Hm, zajímavé, já si to myslím přesně naopak! Představme si, kdyby nebylo tohoto novodobého šílenství. Kolik lidské práce, času, materiálu, zdrojů – zkrátka těch nepředstavitelných stovek miliard euro – by mohlo být použito na jiné lepší věci. V Africe třeba na vybavení pro záchranu a ochranu zvířat v národních parcích v boji proti pytlákům, na lepší život chudých v Indii, na vědecké projekty dnes neléčitelných nemocí a na prodloužení života. Méně biopaliv z řepky by pro nás znamenalo mnohem více kvetoucích luk a zelených pastvin v naší krajině. Na zlepšení biodiverzity, na pestrost lesů v Čechách. Nebo třeba na výzkum vesmíru? O tohle všechno jsme přišli: namísto toho byly a jsou peníze vyhozeny oknem. Na spalování obilí a řepky v autech (provázené brutálním nárůstem pesticidů ve vodních zdrojích). Na nesmyslné dotace na solární elektrárny. A na spoustu dalších nákladů z nesmyslů, příkazů, zákazů a „ekologických“ směrnic.

Uctívači tohoto klima-náboženství trpí psychickou úzkostí a mají pocit, že pokud se lidstvo (tedy samozřejmě a zejména ti ostatní) neobětuje pro „planetu“, stane se něco strašného. Jakékoliv rozumné argumenty zuřivě odmítají. Že klimatické změny v přírodě byly a jsou. A že s člověkem a taky ani s oxidy uhlíku to nejspíš nemá vůbec nic společného.

Jeden z těchto bláznů mi argumentoval, že prý já potlačuji jeho svobodu! Prý jeho právo na svobodu žít na čisté planetě! Aha, takže v rámci jejich svaté a jediné Pravdy mi oni budou zakazovat a nařizovat, vnucovat co je správné a co ne. Pomatené děti „demonstranti za klima“, už ne vědci, budou vykřikovat na ulicích hesla o hořící planetě a volat po nápravě hříchů. To je ta jejich svoboda.Vrátil se středověk?

A co je ještě typické: to neskutečné pokrytectví. „Já se zákony o ochraně klimatu omezený necítím. Spíš se cítím omezený právě lidmi, kteří ochranu planety odmítají a nadále znečištují.“ říká borec, který x let seděl za peníze druhých na vysoké škole, teď sedí v teplém bytě na fejsbůku plném fotek z hor a z lyžování, z cest. Bodejť by se cítil omezený. Čekal bych ale, že pokud to myslí vážně (a z poškozování planety moralizuje ty ostatní), bude to takový, hm..., Robinson Crusoe. Vegan sbírající kořínky divokých bylin, spát bude pod volnou oblohou v dešti i zimě a putovat nebude po Alpách, nýbrž sedět doma v houští na bobku. Že jste někoho takového v životě nepotkali? Neděste, já také ne. Zato potkávám plno takových falešných pokrytců a moralistů. Zatímco oni si jezdí po horách, na špičkovém kole dovezeném přes půl světa, budou druhé moralizovat za ničení planety. Třebas starší lidi, co nemají jak a v čem se dostat do okresního města k doktorovi – protože nová auta na benzín jsou po všech těch eko-směrnicích už jen a pouze pro bohaté...

Pokrytci, běžte do háje!

Autor: Aleš T Hrubý | úterý 13.8.2019 21:45 | karma článku: 35.43 | přečteno: 972x

Další články blogera

Další články z rubriky Společnost

Adam Chadima

Znakem vyspělé společnosti je (mimojiné) svoboda

O tom, že vyspělá společnost se vyznačuje větší mírou svobody jedinců, o nemožnosti dosáhnutí absolutní svobody a závěrem také o EU.

16.9.2019 v 22:50 | Karma článku: 5.98 | Přečteno: 92 | Diskuse

Alena Kulhavá

Mají mít děti ve škole o přestávce plnou svobodu na mobilech i chodbách? Odborníci různých

oblastí života s dětmi i mladými dospělými odpovídají na pět otázek týkající se tohoto tématu. Výzva pro současnou dobu najít zdravou rovnováhu v rámci zdravého rozumu i vnímání reality.

16.9.2019 v 22:21 | Karma článku: 6.15 | Přečteno: 96 |

Jaroslav Herda

Naučíme se od Izraele zabíjet efektivně a moudře?

Po třiceti letech cenných zkušeností Izraele a našich zkušeností s finančně nákladnými a pochybnými válečnými operacemi by nebylo pozdě. Právě naopak. Naši ministři drahé války byli nedávno v plné polní.

16.9.2019 v 21:31 | Karma článku: 12.72 | Přečteno: 172 | Diskuse

Václav Dlouhý

Timati, Beslan a motýle, aneb na co Sputnik zapoměl

V poslední době nějak moc nesleduji co se u nás děje. Zaregistroval jsem křišťálově čistého Bureše, že už křišťálově čistější být nemůže, ale sleduji spíš Runet , než ho Putin zakáže. To abych věděl co nás tu čeká.

16.9.2019 v 20:24 | Karma článku: 11.92 | Přečteno: 182 | Diskuse

Marek Trizuljak

Hrobé technické rozmach na Hané

Hanácky dialóge. Neni nad to, kdež chetré Hanák přemuže kózla chetryho telefóno. To je ščastné jak malé klok na řetizkovym kolotočo kdež só hode.

16.9.2019 v 20:23 | Karma článku: 7.17 | Přečteno: 121 | Diskuse
Počet článků 4 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2143

svoboda a normální svět

Najdete na iDNES.cz