Prý záchrana planety (a další středověké šílenství)

13. 08. 2019 21:45:15
Je vidět, že klimatické náboženství už opravdu dosahuje vyšší úrovně. Už se o ničem nediskutuje, svatá pravda je jasná.

Včera jsem se vyděsil. Když jsem světu vyjevil myšlenku, že klimatické šílenství je blbost, byl jsem na první dobu ihned osočen, za „šíření poplašné zprávy“. Přátelé a na to je kriminál.

A teď vážně. Opravdu mi to začíná připomínat dobu, kdy věcné argumenty už nikdo nechce slyšet. Popírání zjevené pravdy sdílené soukmenovci je potrestáno. Kriminálem, cenzurou, zadupáním do země. Je vidět, že klimatické náboženství už opravdu dosahuje vyšší úrovně. Už se o ničem nediskutuje, svatá pravda je jasná. A co horšího: popírače čeká likvidace.

Dále jsem byl obviněn z hříchu, že ničím přírodu. Hm, zajímavé, já si to myslím přesně naopak! Představme si, kdyby nebylo tohoto novodobého šílenství. Kolik lidské práce, času, materiálu, zdrojů – zkrátka těch nepředstavitelných stovek miliard euro – by mohlo být použito na jiné lepší věci. V Africe třeba na vybavení pro záchranu a ochranu zvířat v národních parcích v boji proti pytlákům, na lepší život chudých v Indii, na vědecké projekty dnes neléčitelných nemocí a na prodloužení života. Méně biopaliv z řepky by pro nás znamenalo mnohem více kvetoucích luk a zelených pastvin v naší krajině. Na zlepšení biodiverzity, na pestrost lesů v Čechách. Nebo třeba na výzkum vesmíru? O tohle všechno jsme přišli: namísto toho byly a jsou peníze vyhozeny oknem. Na spalování obilí a řepky v autech (provázené brutálním nárůstem pesticidů ve vodních zdrojích). Na nesmyslné dotace na solární elektrárny. A na spoustu dalších nákladů z nesmyslů, příkazů, zákazů a „ekologických“ směrnic.

Uctívači tohoto klima-náboženství trpí psychickou úzkostí a mají pocit, že pokud se lidstvo (tedy samozřejmě a zejména ti ostatní) neobětuje pro „planetu“, stane se něco strašného. Jakékoliv rozumné argumenty zuřivě odmítají. Že klimatické změny v přírodě byly a jsou. A že s člověkem a taky ani s oxidy uhlíku to nejspíš nemá vůbec nic společného.

Jeden z těchto bláznů mi argumentoval, že prý já potlačuji jeho svobodu! Prý jeho právo na svobodu žít na čisté planetě! Aha, takže v rámci jejich svaté a jediné Pravdy mi oni budou zakazovat a nařizovat, vnucovat co je správné a co ne. Pomatené děti „demonstranti za klima“, už ne vědci, budou vykřikovat na ulicích hesla o hořící planetě a volat po nápravě hříchů. To je ta jejich svoboda.Vrátil se středověk?

A co je ještě typické: to neskutečné pokrytectví. „Já se zákony o ochraně klimatu omezený necítím. Spíš se cítím omezený právě lidmi, kteří ochranu planety odmítají a nadále znečištují.“ říká borec, který x let seděl za peníze druhých na vysoké škole, teď sedí v teplém bytě na fejsbůku plném fotek z hor a z lyžování, z cest. Bodejť by se cítil omezený. Čekal bych ale, že pokud to myslí vážně (a z poškozování planety moralizuje ty ostatní), bude to takový, hm..., Robinson Crusoe. Vegan sbírající kořínky divokých bylin, spát bude pod volnou oblohou v dešti i zimě a putovat nebude po Alpách, nýbrž sedět doma v houští na bobku. Že jste někoho takového v životě nepotkali? Neděste, já také ne. Zato potkávám plno takových falešných pokrytců a moralistů. Zatímco oni si jezdí po horách, na špičkovém kole dovezeném přes půl světa, budou druhé moralizovat za ničení planety. Třebas starší lidi, co nemají jak a v čem se dostat do okresního města k doktorovi – protože nová auta na benzín jsou po všech těch eko-směrnicích už jen a pouze pro bohaté...

Pokrytci, běžte do háje!

Autor: Aleš T Hrubý | úterý 13.8.2019 21:45 | karma článku: 35.28 | přečteno: 945x

Další články blogera

Další články z rubriky Společnost

Karel Trčálek

Islám, jediná naděje bílého heterosexuálního muže

Hodnoty, ke kterým se přihlásili účastníci vlasteneckého setkání v Příčovech, povětšinou bílí heterosexuální muži, jsou, jakousi shodou okolností, i posvátnými hodnotami islámu. No, neberte to!

23.8.2019 v 17:03 | Karma článku: 11.86 | Přečteno: 237 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Pacienti v Nizozemí: spory v rukou soudce

Podobně jako v Německu, Rakousku, Švédsku, Dánsku či ve Velké Británii se mohou i pacienti v Nizozemí domáhat satisfakce bez soudů, zato s pomocí soudce při mimosoudním šetření.

23.8.2019 v 14:38 | Karma článku: 4.56 | Přečteno: 139 | Diskuse

Marek Trizuljak

80. výročí zločineckého paktu Ribbentrop - Molotov (23. 8. 1939)

Zdrojů a zpráv k té smutné době je dostatek. Zaujal mě rozhovor na ČT24, v němž o paktu mezi německými nacisty a sovětskými komunisty mluvil historik Jindřich Marek.

23.8.2019 v 14:17 | Karma článku: 20.20 | Přečteno: 348 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Lidé nemají při horských túrách rozum a podle toho to také vypadá…

Lidé dnes díky lepší ekonomické situaci jezdí i tam, kde nikdy před tím nebyli. Bohužel, dost lidí je neskutečně naivních (hodně mírný termín...), a o svých výletech přemýšlí v měřítku sledování cestopisu v televizi...

23.8.2019 v 14:13 | Karma článku: 35.62 | Přečteno: 3559 | Diskuse

Jindřich Kubánek

Zkreslené vidění – Půl sklenice

Zdali je sklenice poloplná nebo poloprázdná, záleží na úhlu pohledu a nastavení člověka. Ale jestli je vůbec o co stát, o tom rozhoduje obsah.

23.8.2019 v 13:30 | Karma článku: 5.75 | Přečteno: 128 | Diskuse
Počet článků 4 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2136

svoboda a normální svět

Najdete na iDNES.cz